BRÝLOVÉ ČOČKY

Uvidíte jako rys

Předpoklady pro ostré vidění : profesionální změření zraku, centrace (včetně individuálních údajů provedená na kvalitním kamerovém systému) s přesností na 0,1 mm, přesný zábrus brýlových čoček do obruby 

Jsou-li všechny tyto úkony provedeny v naší optice, můžeme zaručit kvalitní vidění. 

Individuální brýlové čočky

Novým trendem na trhu jsou individuální brýlové čočky. Jsou vyrobené technologií FreeForm (digitální technologie) včetně optimalizace a individualizace. Nabízí nám to nejširší zorné pole a redukci vad v periferii, zvýšený kontrast a lepší kvalitu podání obrazu. Individualizaci lze použít u brýlových čoček multifokálních, interiérových i jednoohniskových. 

Multifokální brýlové čočky


Určené pro vidění do dálky, na střední vzdálenost i do blízka, bez rušivých předělů.

Protože je každé vidění jedinečné, zaslouží si každý svoje vlastní optimální řešení!


Interiérové brýlové čočky

Interiérové brýlové čočky 

(pro vidění do blízka, na střední vzdálenost i pro použití k počítači)

S těmito brýlovými čočkami můžete ostře vidět do vzdálenosti 1,3 m, 2 m nebo 4m.

Brýlové čočky proti modrému světlu

Široké spektrum modrého světla, vyzařovaného všude kolem nás způsobuje degeneraci zrakových buněk (krátké vlnové délky světla poškozují buňky a metabolické procesy uvnitř našeho oka), což vede k častějšímu vzniku očních vad, nejčastěji pak šedému zákalu.

Kromě toho, účinek modrého světla je přímo napojen na tvorbu hormonu Melatoninu, který je zodpovědný za řízení rytmů den-noc. Nadměrná nebo nedostatečná sekrece tohoto hormonu vede k hormonální nerovnováze.

Pod vlivem umělého modrého světla naše tělo stále pokračuje ve vytváření denních hormonů včetně stresových hormonů.

Pokud budeme takto narušovat přirozený chod našich biologických hodin, které určují dobu odpočinku pro naše tělo a mozek, začneme trpět mnoha problémy a nemocemi jako jsou kardiovaskulární onemocnění, cukrovka, nadváha, nespavost, deprese a mnoho dalších. Nezapomínejme, že naše produktivita doma i v práci je výrazně vyšší, když naše tělo a náš mozek může odpočívat  přirozeným způsobem.

Využijte proto  nový ochranný filtr, který chrání naše tělo před nežádoucími účinky modrého světla - BLUE Glide.

Povrchové úpravy

Kvalitní povrchová úprava vám zajistí dlouhodobé ostré vidění a zvýší životnost vašich brýlí.

Antireflex - 

Úprava proti odleskům

Antireflexní brýlové čočky nabízí jasnější vidění. Dopadá-li jakékoliv světlo na plochu brýlové čočky, neprochází v plné intenzitě, ale část světla se odráží zpět. Tento efekt nevzniká pouze u brýlí ale znáte jej například ze zrcadlících se výloh obchodů, nebo také odrážejících se předních skel automobilů. Antireflex povoluje přímý pohled do očí bez rušivých odrazů a odlesků, zvyšuje propustnost čočky. 

Úprava proti poškrábání

U plastových brýlových čoček prodlužuje životnost a je automatickou součástí každé antireflexní úpravy, je jen na zákazníkovi, jaký stupeň kvality zvolí. Dnes jsou v nabídce plastové brýlové čočky, které se svou tvrdostí vyrovnávají skleněným (minerálním) brýlovým čočkám.

Úprava proti 

zašpinění

Kvalitativně nejvyšší stupeň ochrany proti zašpinění je superhydrofobní vrstva, která výrazně zvyšuje odpudivost vody a zvyšuje odolnost povrchu vůči mastnotám a nečistotám, které neulpívají na povrchu a snadněji se tak čistí. Antistatická úprava čoček snižuje ulpívání prachu a nečistot na brýlových čočkách, které se zároveň snadněji čistí.